Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elinde silahı olanla elinde doları olan teröristin...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elinde silahı olanla elinde doları olan teröristin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 34. Muhtarlar Toplantısı'nda muhtarlara seslendi

Tarih :
Cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de muhtarları ağırladığı toplantıda son dönemde yükselişi önlenemeyen döviz kurları konusuna da değindi. Erdoğan,"Türkiye'nin maruz kaldığı saldırıların ekonomik boyutunu da herkes görüyor. Elinde silahı olanla elinde doları, faizi olan teröristn amaç olarak hiçbir farkı yoktur. Amaç Türkiye'yi teslim almak, hedeflerinden ulaştırmaktır. Bunun için döviz kurunu bir silah gibi kullanıyorlar" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

2 yılda 400'er gruplar halinde 33 toplantımızı gerçekleştirdik. Her üç haftada bir muhtarlarımızla bir araya geldik. İçeride ve dışarıda yaşadığımız olağanüstü hadiseler arayı biraz olsun açtı. Muhtarlarımızla olan istişarelerimiz bir haspihal şeklinde geçiyor.

 

"40 YILLIK SİYASET HAYATIMDA..."

Biz öyle çevremizde ve dünyada pek çok örnekleri olduğu gibi nevzuhur millet değiliz. Biz köklü bir devlet geleneğine sahip bir milletiz. Milletimizin tercihleri rastgele değildir. Arkasında büyük bir birikimi, irfan, feraset vardır. 40 yıllık siyaset hayatımda gözüm milletimde oldu. Milli irade, demokrasi, hak ve özgürlükler birileri için laftan ibaret olabilir. Bizler bunların hayata geçirilmesine adadık.

"DEAŞ'I BİTİRMEKTE KARARLIYIZ"

Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı sıkıntıları, saldırıları, oyunları sizler de yakından takip ediyorsunuz. Tıpki 1. Dünya Savaşı, 2. Dünya Savaşı sonrası yeni bir dünya kurulmaya bize de yeni bir rol biçilmeye çalışılıyor. Kefeni Çanakkale ve İstiklal Harbinde yırtmıştık. Ülkemizle ilgili kötü niyetler hala sürüyor, eski hesaplar önümüze sürülüyor. Son 3 yıldır yaşadığımız hadiseler bu hesaplaşmanın birer tezahüründen başka bir şey değildir. Terör örgütleri üzerinden ülkemize yöneltilen saldırıları birer birer boşa çıkarıyoruz. Asıl mücadeleyi onların arkasındaki güçlerle verdiğimzizi gayet iyi biliyoruz. Maşaları kırmazsak, arkadaki güç mücadelesini kazanamayız. Bölücü terör örgütüne güvenlik güçlerimiz tarihinin en büyük darbelerini vururken, milletimiz de gerçek yüzlerini görmüş durumdadır. FETÖ ile mücadelemizi tüm cephelerde sürdürüyoruz. DEAŞ denilen örgütü hem kendi topraklarımızda, hem de bölgemizde bitirmekte kararlıyız. Biz bu örgütlerin üzerine gittikçe, dışarıya verdikleri farklı görüntüler ortadan kalıyor, aynı ahtapotun kolları oldukları ortaya çıkıyor. 

 

"O KÜRSÜ YIKMAK İÇİN ORAYA KONMADI"

Anayasa çalışmalarındaki tabloyu görüyorsunuz değil mi? Gelirsin söyleyeceklerini o kürsüde söylersin ondan sonra da yerine çekilir oturursun. O kürsü yıkmak için oraya konmadı. O kürsü sadece söyleyecek sözü olanlar için oraya kondu. Terör örgütleriyle parlamentonun önüne gelip siyasi partililerle eylem yaptılar. Bunlar iyi niyet göstergesi değildir. 

 

"ESKİ DEFTERLERİ AÇMAK İSTEMİYORUM"

Parlamentoda çalışmaları engellemek, süreci uzatmak hiçbir şey kazandırmıyor. 15 gün değil, 1 ay. Ben inanıyorum ki, bu parlamentodan çıkıp milletin önüne gidecektir. Eğer millete saygınız varsa, milletin iradesine inanıyorsanız, Gazi Mustafa Kemal'in 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesine inanıyorsanız bırakın milletin önüne gitsin, millet ne karar veriyorsa biz de eyvallah diyelim. Ama bunlar milletten rahatsız. İkide bir tek adamcılık tek adamcılık, ne tek adamcılığı. Bunun kaynağında siz varsınız. CHP il başkanlarının belediye başkanlığı yaptığı dönemleri biliriz biz. Daha da geriye giderseniz asıl tek adamcılığı orada görürsünüz. Defterleri açmak istemiyorum ama açarsanız onları da görürsünüz. Bunlar tereciye tere satmaya çalışıyorlar. Artık bu ülkede bu tür gelenler, aldatmacaları yutacak bir millet yok. Herkes haddini bilecek ve sandığa saygı duyacak, milletin iradesine saygı duyacak.

 

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ARKASINDAKİ GÜÇLER SENARYOLARINA İNCE BİR AYAR VERDİ"

Türkiye'de terör örgütleri taban bulamıyor, arzu edilen fitne çıkartılamıyorsa bunun sebebi tek devlet, tek bayrak, tek vatan, tek millet ilkelerine sımsıkı sarılmış olmamızdır. Terör örgütlerinin arkasındaki güçler bunu gördükleri için senaryolarına daha ince bir ayar verdiler. Tıpkı yılbaşı gecesi yapılan cani eylemde olduğu gibi, hayat tarzı, mezhep, meşrep gibi tartışmaları topluma sunarak toplumsal hislerimize hücum ettiler. Bir takım siyasiler de bilerek ya da bilmeyerek terör örgütlerinin değirmenlerine hala su taşıyorlar. 

 

"MUHALEFETTEKİLER STATÜKOYA GARDİYANLIK YAPIYOR"

Bu ülkede kim rejim tartışması açıyorsa bilin ki bunların derdi rejim değil başka bir şeydir. Türkiye'de böyle bir şey olmadığını onlar da biliyor. Dünya değişirken, Türkiye değişirken 'her şey olduğu gibi kalsın' demek bağnazlığın dik alasıdır.  Ana muhalefetin başındakiler de öyle diyorlar. İstanbul'a belediye başkanı oldum, koltuğa yeni oturdum. Hemen siyaset ve medya şunu söyledi: Bunlar şimdi otobüslerde kadın erkek ayrımına gidecekler. Trenleri aynı şekilde ayrıştıracaklar. Sene 1994 sene 2016. Böyle bir şey gördünüz mü? Ama hep tezgah bu. Bunlar avana kasnak gibi hep dönüp durdular. Esasen normal şartlarda iktidarı elinde bulunduranlar mevcudu muhafaza etmeye muhalefet de değşitirmeye çalışır. Bizde işler tam tersine döndü. Bizde iktidarda olanlar reform yapmaya çalışırken, muhalefettekiler statükoya gardiyanlık yapıyor. Türkiye demokrasi ile yönetildiğine göre bu hesaplaşmanın yeri sandıktır. Terör örgütlerinin ülkeyi ve milleti köken ve meşrep farkı üzerinden ayrıştırma çabalarına destek verme neyin nesidir? 

 

"BİZ KİME NE YASAK GETİRDİK?"

Biz dertliyiz, bizim acımız var. Hala yaşam tarzı diyorlar. Nereye bir yasak getirildi? 14 yıl oldu. Biz nerede kime ne yasak getirdik söylesinler bakalım. Bu devletin yasalarına ters düşen bir şey olmadıktan sonra bu ülkede herkes inandığını inandığı gibi yaşamıştır. Düşündüğünü düşündüğü gibi yazmış, çizmiştir. Kimse bizleri enayi yerine koymasın. Dikkat ederseniz ülkemizde son günlerde Anayasa değişikliği ile ilgili pek çok değişiklik yapılmıştır. Ama bakıyorsunuz Meclis'te biri açıklama yapıyor. Diyor ki ilk 4 madde değiştirilecek. Böyle bir şey olmadığı halde bu söyleniyor. Çünkü bu ülkede en başta şahsım olmak üzere tartışmalar hep bu kardeşiniz üzerinden götürülüyor. Bunun benim şahsımla bir alakası yok ki, Türkiye'de bir anayasa değişikliği yapılıyor olay bu. İleride yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim öle kim kala. Ölüm haktır. Biz kaza ve kadere inanmış insanlarız. Ne zaman öleceğimize dair yazılı bir belge var mı? Rabbim ne takdir ediyorsa o olsun. Bizim tek derdimiz bu vatana, millete Rabbim'in verdiği ömrü süresince hizmet edebilmektir. 

 

"BİZ HER ZAMAN NE DEDİK: LAİKLİK..."

Bunların demokrasi ile hukuk devleti ile hiçbir ilgi alakası yok. Ana muhalefet partisinin geçmişinde ne vardır. CHP'nin il başkanları aynı zamanda vali, belediye başkanıydı. Bu ülke bunları yaşadı. Eğer tek adamcılıksa işte budur. Bize neyi anlatıyorsunuz? Ama bizim sorunumuz demokrasi kavramının arkasına saklanıp milletin iradesini hiçe sayanlarladır. Biz her zaman ne dedik; Laiklik, devletin tüm inanç gruplarına eşit mesafede olması ve güvence altına alması demektir dedik. Biz 2001'de yola böyle çıktık. Bunu tüm dünyada nerede anlattıysak buna söyleyecek hiçbir şeyimiz yok demişlerdir. Bu laiklik anlayışını biz koruduk, koruyacağız. 

 

"GÖREV SÜREM BİTMEDEN..."

Cumhurbaşkanı sıfatı ile 79 milyon vatandaşımın temsilcisi olduğumu hiçbir zaman aklımdan çıkarmadım. Geçmişte de aynı anlayışla hareket ettim. Hep, fakir fukaranın, sessiz yığınların sesi olabilir miyim? Hep bunun gayreti içinde oldum. Siyasi farklılıklar başka bir şeydir, seçim dönemindeki yarış başka bir şeydir. Bundan sonra artık sorumluluk alanındaki her bireye hizmet götürmekle mükellefsiniz. Biz bu siyasi terbiye ile büyüdük. Başkalarının yöntemi farklı olabilir ancak biz buyuz. Milletimiz bizim neyi yapacağımızı yapmayacğaımızı 40 yıllık siyaset hayatımız boyunca tartmış hükmünü vermiştir. Türkiye'de hiçbir siyasetçiye nasip olmayacak uzun bir süre Başbakanlık yaptım. Kurduğum parti yüksek oy oranı ile 14 yıldır iktidarı elinde bulunduruyor. Doğrudan milletin oyuyla göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı olma şerefine nail oldum.  Türkiye'nin halkıyla en çok buluşan, dertleşen, kucaklaşan Cumhurbaşkanı'yımdır. Bugüne kadar Ankara ve İstanbul'da özellikle yaptığım ziyaretler ortada. Cumhurbaşkanlığı görevime başladığımdan beri 82 kez il ziyareti yaptım. Bu da demektir ki her ay 3 il ziyaret ettim. Görev sürem tamamlanmadan kalan 25 ilimize de mutlaka gideceğim. 

 

"ELİNDE SİLAHI OLANLA ELİNDE DOLARI OLAN TERÖRİSTİN HİÇBİR AMAÇ FARKI YOKTUR"

Türkiye'nin maruz kaldığı saldırıların ekonomik boyutunu da herkes görüyor. Elinde silahı olanla elinde doları, faizi olan teröristn amaç olarak hiçbir farkı yoktur. Amaç Türkiye'yi teslim almak, hedeflerinden ulaştırmaktır. Bunun için döviz kurunu bir silah gibi kullanıyorlar. Bizim de bir takım sıkıntılarımız, sorunlarımız var. Ancak bunların hiçbiri ülkemizdeki döviz kurunun bu seviyeye gelmesinin bir açıklaması olamaz. Yaşadığımız sıkıntılara ve sorunlara karşı çözüm yollarına öncelikli olarak kendimizin bulması gerektiğine inanıyoruz. Döviz üzerinden yapılan spekülasyonlarının derinliğinin olmadığı daha ziyade kağıt üzerinde yapılan işlemlerle kuruk yükseltildiği ortadadır. Bir fedakarlık yapılacaksa bugünler tam zamanıdır. Tüm ülkenin ve milletin bekasının söz konusu olduğu bir durumda bankalar farklı bir hesap içerisine girmemelidir. Merkez Bankası bu oyunu bozmak için tedbirler almalıdır. Gün yatırım yapma, istihdamı artırma, duran çarkları çalıştırma günüdür. Eğer bugün bu riski almazsanız, yarın riske atacak hiçbir şeyiniz kalmayabilir.

Kaynak : Posta
Üniversiteliler tarikatlara emanet' açıklaması
Tutulan balık yüzde 50 azaldı, fiyatlar yükseldi
İşte Gökçek'in Erdoğan'a sunacağı dosya
Akşener'den 'Aytun Çıray' açıklaması
MASAK'a sınavla naklen maliye uzmanı alınacak
İstanbul'da, 10 Ayda 3 Bin Gıda İşletmesine Ceza Kesildi
Yaz saati uygulaması ile ilgili flaş karar!
Sağlık personelinden ilginç eylem
İstanbul'da çuvaldaki cesedin esrarı çözüldü!
'YKS, sözel öğrencileri mağdur edecek
Erdoğan'ı kızdıran görüntü: Böyle rezalet olamaz!
Erdoğan: Reçete Türkiye'nin tam üyeliği
Türkiye'nin ilk Model Fabrikası için imzalar atıldı
Muavinlerden 'iş bırakma' eylemi!
'Milli damat' Caner'in evinden çıkanlar görenleri şok etti!
AK Partili vekilden müthiş Abdullah Gül iddiası
Hangi ünlü gazeteci Meral Akşener'in basın danışmanı oldu?
Kramollaoğlu:Gariban belediye başkanlarının tepesine biniyorlar!
Taşeronda 'kadro' çıkmazı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşecek
O ilin belediye başkanı odasını topladı saat 16.00'da istifa ediyor
Eşinin sevgilisini evin tuvaletinde yakalayınca...
Silvan'da silah sesleri!
'Güllerin Savaşı' dizisinin 'Gülfem' karakteri usta oyuncu karnı burnunda evlendi!
Soğuk algınlığı şikayetiyle gitti, kolları ve bacakları kesildi
Anne-Babası Boşanmış Çocukların Genel Sağlık Sigortalılığı Nasıl Sağlanır?
Memur uçakta 'canlı bombayım' deyince!...
Gökçek, bugün görüşüp süre isteyecek
İş kurmak isteyen engellilere verilen hibe miktarı attı
Annesine Kendisini Öldürtmüştü! Düzeneği Bu Yüzden Kurmuş...
Gardiyan ve Zabıt Katipliğine Başvuracaklar Dikkat! Son günlere giriliyor..
Gece yarısı evinin tuvaletinde yakaladığı adamı öldürdü, tahliye edildi
Savunmaya KHK ayarı geliyor
Görme engeline rağmen lastik tamirciliği yapıyor
Gökçek, bugün görüşüp süre isteyecek
Adalet Bakanı: 'Artık İcra Takibi Mahkemeye Gitmeyecek'
Eşinden boşandı pankart astı!...
Flaş! Bursa Belediye Başkanı istifa etmeyeceğini Başbakan'a iletti
Öğretmenlere 550 lira evlilik, 275 lira doğum yardımı
FETÖ sanıklarının suistimaline KHK ayarı
Son dakika: CHP’li vekil Akşener’in partisine katılıyor!
Genelkurmay Başkanı ABD uçağından indirildi! Kriz çıktı
İşte OHAL Komisyonun Değerlendirme Kriterleri
Çalışma Bakanı'ndan kadına, gence ve engelliye iş müjdesi
Yakalanan kaçakçı manken çıktı
Ankara kulisleri bunu konuşuyor! Erdoğan ile Gökçek...
Vatan Şaşmaz’ın yerine Özlem Yıldız sunacak
Son Dakika! Diyarbakır'da uzman çavuşa hain saldırı!
Yürürlüğe girdi! Bunu yapan para kazanacak!
Yeşilçam’ın 38 yıllık figuranının Beyoğlu sokaklarında yaşam mücadelesi
Erdoğan'dan YKS talimatı: Gençler mağdur olmasın
2018'de Hazine'den hangi parti kaç lira yardım alacak?
Polat Alemdar'a Antalya'da şok!
Milletvekillerin emekli maaşına ne kadar zam geldi?
2018 Bütçesi'nde memurların aldığı ilave ücretler artıyor
Bölüm başına 250 asgari ücret kazanan sanatçılar!
Akşener'in partisi çarşamba günü resmen kuruluyor!
Adliye panolarında utanç listeleri
Erdoğan'ın asker arkadaşından rest! Tek başıma aday olsam...
Hamburger Yemeğe Gitti Parmağı Koptu
Meteoroloji saat verip uyardı!
Okul servislerine üçlü emniyet geliyor
TSK'da 'hususi' temizlik başladı
Altında büyük tehlike! Akıl almaz 'prinç' hilesi!
Meryem Uzerli: Bir şeyhle para karşılığı yemek yedim
SGK’ya yapılan yardım 2018’de 17.9 milyar TL artacak
Emekliye 355 TL zam
'Kaset komplolarıyla değişim yapmıyoruz'
Bütün konutlara mecburi sigorta
Terör örgütlerinden kanlı ittifak: Hedef AK Parti
Canlı yayında intihar etti!
Çalışanlara 1 günde kıdem ve ihbar tazminatı
Ünlü oyuncu temizlikçisi tarafından dövüldü
İran'da 5,5 büyüklüğünde deprem
Erken seçim ve kabinede revizyon iddiası!
Zonguldak'ta kereste fabrikasında yangın
Tarsus kaymakamından kravat uyarısı
Yerli otomobil piyasaya hızlı giriyor
23 Ekim 2017'den önemli gündem başlıkları...
Üniversiteler pratik eğitime önem vermeli
Düzenleyici kurumlara 4.7 milyar liralık bütçe
Manisa'da Airbus için parça üretiyor
Maaş kalemlerinden hangi kesintiler yapılır?
İş Kanununda Mazeret İzni Kaç Gündür, ücrette kesinti olur mu?
Otomotiv devinin 6 modeline güvenlik ödülü
Öldürdüğü kişinin cesedinin üzerine kapanıp ağladı
Türkiye'ye operasyona vatandaş izin vermedi
Belediye başkanının amcası, silahlı saldırıda öldü
Düzenek kurup kendisini annesine öldürtmüştü.. O anne yıkıldı.
Hasımlık yaparak siyaset yapan bir parti değiliz
Sinan Oğan'dan Metiner'e: Gül ve Davutoğlu çok çalışıyorlar!
Genelkurmay Başkanı Org. Akar, ABD'ye gitti
Bu köyde ağaçlardan meyve yemek tek şartla helal
Haksız atanan memurun kayıplarını idare ödeyecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan vatandaşa çay ziyareti
İsmini 'Adam' olarak değiştirdi
İran'dan flaş Türkiye açıklaması: Swapla ihraca karşıyız
Fişteki ayrıntı evliliği bitirdi...
Görme engelli arkadaşlarının gören gözü oldular
Torba Yasa görüşmeleri Pazartesi günü sona erecek
PMYO alımları Temel Yetenek Testi ile yapılacak
Rujlu kadını kan emiyor sanıp...
Van'da çatışma çıktı... 1 asker şehit oldu, operasyon sürüyor
Necati Şaşmaz'a kötü sürpriz
Bakan Soylu: 15 Temmuz'u yapanlara da kapak olsun
Canan Karatay'dan hastalıklara karşı tavsiye
Yalçın: 4/C-4/B ve taşeron işçilerin sorunları çözülmeli
Düğünde takı kavgası... Gelin hastanelik oldu
Fatih Terim'in zor günü: 'Babam için dua ediyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir gece ansızın vurabiliriz...
İsmail Kahraman da gidecekler listesinde mi?
Yazıcı'dan istifası istenen başkanlarla ilgili açıklama
Vatandaş şaşkın: Cezalara da yüzde 45 zam geliyor!
Şırnak'ta meydana gelen göçükte hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e yükseldi
Bass gitti, bombalar patladı: 3 günde 87 kişi hayatını kaybetti
Kamu görevlilerine, lojmanları alma hakkı getiriyoruz
Arap Emrah çetesine' ait barajdan otomabiller tek tek çıkarılıyor...
10 Gün sonra şok ölüm!
Gümrükten 47 milyar lira gelir sağlanacak
Deniz Baykal'ın son durumu hakkında flaş açıklama
Mahir Ünal: Belediye başkanları riayet eder
Adalet Bakanlığı'ndan FETÖ operasyonları bilançosu
Son dakika... Haseki Hastanesi'nde yangın
Sınırda zırhlı araç devrildi: 8 askerimiz yaralandı
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Mansur Yavaş'tan imalı Gökçek mesajı...
FETÖ'nün iş dünyası yapılanması hakim karşısına çıkıyor
SGK'nın memur emekli maaşı bağlanma süresini kısaltan duyurusu
Ak Partide kritik zirve!
Son dakika... Adalet Bakanı'ndan flaş Adil Öksüz açıklaması
ABD Metin Topuz'un telefonunun iadesini istedi
Paylaşım rekoru kırdı... Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya davet etti
Konut sahipleri dikkat! Zorunlu oluyor
Telefonda obezite ameliyatı pazarlığı!
Sıfır araç zamları rent a car'lara yaradı!
Sertifikalı altın veren ATM'ler 2018'de hizmete girecek
Başbakan Yıldırım Ağın Köprüsü'nü havadan inceledi
TŞOF'tan araçlara kışlık bakım uyarısı
Takla attı...Taksicinin isteği şaşırttı...
7 ilde, FETÖ'den 36 tutuklama, 32 itirafçı serbest
Eşref Kolçak trafikte 92 tartışması başlattı
Fotoğraf çektirmek isterken canından oluyordu
İkramiye farkı alacak emekli için son 3 ay
İstifası istenen başkan: Yok öyle bir şey
Taşerona, kadro yerine 'özel sözleşme' formülü
Emekliye 3 farklı zam formülü!
Eşref Kolçak, trafikte 92 yaş tartışması başlattı
SPK ve BDDK'dan 'Bankalar' açıklaması
Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli oldu
Katilin peşine düştüler...Bulana 1 milyon avro
ADB'nin Teröre desteği afişe oldu!
İstanbul’a 5 bin konut müjdesi! İşte o ilçeler...
Meteoroloji'den günlük hava tahmini
Adalet Bakanlığı 'çelik zırh' giyecek
AYM'den eşcinsel memura ret
İki başkan için abiler devrede
Satır ve sandelyelerle vurdular....Kadıköyde dehşet!
Kadir Topbaş'ın 5 danışmanı gitti
Türk Telekom'a kayyum mu atanacak?
2018’de memur ve işçi ne kadar fazla çalışma ücreti alacak?
İşten çıkarılan ve İstanbul'a yürüyen cam işçilerine kötü haber
Skandal Yorum: Tecavüz Olaylarının Nedeni Kadınlardır
Çocuklarını 20-100TL ye kiraya veren ailelere şok baskın!
Gökhan Töre 'Diriliş'e damat gitti.Şahitliğini Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı
Mustafa Erdoğan çocuklarının velayetini Gülben’den alacak mı?
21 Ekim 2017'den önemli gündem başlıkları
Manisa Kırıkağaç belediyesi sözleşmeli personel alım ilanı
20 Sanayi ve Teknoloji uzman yardımcısı alınacak
Prof. Dr. Erhan Erkut: Toplumsal bir yolsuzluk içindeyiz
TÜRKAK, 15 uzman yardımcısı alacak
Devrek Belediyesi Geçici İşçi Alım İlanı
Yeşilbük Belediyesi Geçici İşçi Alım İlanı
İstanbul Pendik SYDV Personel Alım İlanı
Kredi Yurtlar Kurumu 25 müfettiş yardımcısı alacak
Cidde Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alım İlanı
Kampala Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alım İlanı
Trabzonspor'da şok! Yenilgi 6 istifa getirdi
Pil katili uygulamalar!
Bozdağ'dan korkutan uyarı " Türkiye'ye operasyon düzenleyecekler"
Türkiye'ye dolar operasyonuna geçit yok!
ÖTV indirimini çok gördüler
Sürücü yayaya çarptı, mahalleli meydan dayağı attı!
21 Ekim 2017 Sayısal Loto sonuçları
Kimse sakinleştiremedi! Isırdı..

İlgilinizi Çekebilir